toplu blog ortamı

Babam / Nuran Öztürk Benli

BABAM

Babam Tapu müdürü idi ülkemde eşine benzerine az rastlanır kendine münhasır bir şahsiyet idi.30 yıl devlete hizmet etti bazı İl ve ilçelerde çalıştığı dönemlerde katipsiz olması sebebi ile beni daktilolarını yazmam için yanına çağırırdı, yanlış yazdığıma kızar kağıt israfı yapmamam için daktilo başından kaldırır, elime kullanılmış zarflar verir ters yüz yaptırır, tekrar kullanırdı. Bu ona verilmiş bir emir değildi o sadece gönülden yaptığı bir hizmetti.
Babadan kalma üç beş kuruşluk varyetini rüşvet almadığı için ve usulsüz işleri görülmeyen ağaların beylerin şikayeti ile ordan orya tayinlerde harcarken, diğer yarısını kardeşleri tarafından talan edilmesine mahcubiyet duyarak ses çıkarmadı. Asla harama el uzatmadı, asaletiyle emekli olduğu.Son görev yeri Balıkesirin Susurluk idi ilçe halkı tarafından yerleşmesi için ikna edildi ve bu Susurlukların tabiri ile “ULU ÇINAR” Susurluklular tarafından çok itibar gördü ömrünün son günlerini Alzheimer hastası olarak yaşadı. İslamiyeti tam manası ile yaşayan bu değerli şahsiyet vefatı sonrası sevdiği dünürleri ile Susurluk mezarlığında yatmakta Babam gibi bir başka brokrat varmıdır diye hep düşünürüm. Rabbime hamd ederim böyle bir babanın evladı olduğum için, onun dürüstlüğünü örnek aldığım için,onu çok özlüyorum ve bazen düşünüyorum iyiki bu müslümanların yaptıklarını görmedi demek geliyor içimde.Rahat uyu sen Babacığım elbet herkes birgün layığını bulacaktır.

Anahtar Kelimeler: , ,

YORUM YAZ


6 Mart 2017 Pazartesi, 10:49
Jeana

Sa intelegem ca nu va plac reee3voarelezeeee&#82r0; pai se poate? Care e simbolu` rascolitor al sindromului freudian, introducand chintesenta cilindrului in tragedia enuntata…Eu zic ca e bine. Va dati seama cand artistii astia o sa stea la tembelizor si o sa vada ca acu 245 de meleoane de ani a disparut toata fauna de pe glob, ce opere de arta o sa faca, care este? Ce planset, ce rezervoare, ce cale ferata din cretacic? Aoleu, le-am dat o idee…