toplu blog ortamı

Bodoslama / Ümit Er

Bodoslama

Başlayıpta bitiremediğimiz, bitse de bize bitmemiş gibi birçok hikayemiz var bizim. Yarım kalsa da hepsi birbirinden değerli! Çokca kurduğumuz hayaller, kurtarabilmek için hüzünlendiğimiz hayatlar. Her gün oradamı acaba diyerek kaldırıp baktığımız paspas altı. Korkularımız da var bizim. Dolmuşta sürekli elimizi cebimize koyup cüzdan kontrolü yaptığımız, güvensizliğimiz var bizim. Yapmadan duramadığımız insani ihtayaçlarımız. Gereksiz yere tükettiğimiz zarar gördüğümüz maddeler. Nasıl olsa hallolur diyerek ertelediğizim işlerimiz.

Ayakkabının içinde görünmeyeceğini bildiğimiz halde, belki birinin evine giderim, sırf saygıdan yırtık çorabı son anda değiştirmişliğimiz var bizim… Olmayaçağınızı bildiğimiz halde gönlü kırılmasın diye amin dediğimiz dualar.

Ayni havayı soluyup, aynı ekmeği yesekte farklı kültürlere, faklı dinlere, farklı görüşlere sahip olmamız. Gözlerimizin önünde gökyüzüne uzanmasını gerekirken toprağın içine bırakılan çocuklar. Sokakda çöpü karıştıran kediyi camdan izleyen köpek yavrusu. Camii de ayakkabımı tekrar giyip eve gidemem korkusu.

Ve bütün bunları bildiğimiz halde hala hayatta kalma çabamız. Basitiz biz… İnsanız…

Ümit Er

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.