toplu blog ortamı

Direngen Okuma Atölyesi / Red Kit / Direngen

Direngen Okuma Atölyesi

 

Direngen yazdıklarıyla ve yazarlarıyla paylaşımlarının yanı sıra sosyal etkinlikler de gerçekleştirmişti. Şimdi hem o zamanları hatırlamak hem de o duyuruyu buraya taşımak adına okuma atölyesi etkinliğimiz…

 

Yaşar Kemal’in mübadele dönemini anlatan Ada hikayesini Dıgıl Sanat’ta sesli bir şekilde bölüm bölüm sırayla okuyacağız. Ve okuduğumuz şeyin üzerinden sohbet etmeye başlayacağız…

Ve Direngen ilk etkinliğiyle karşınızda…

Kitap okuyor ve tartışıyoruz.

Yazmaya ve okumaya verdiğimiz önem, insanları sanatsal uğraşlara teşvik etmek amacıyla ortaya çıktı. 9 aydır usta kalemlerle, kalemin çıraklarını harmanlamaya çalışarak Direngen isminin altında okuyoruz, yazıyoruz.

Bilginin sonunun olmadığını biliyoruz.

Bu uğraşımız esnasında İzmir’de yıllardır adını yaşatabilen Dıgıl Sanat’la yollarımız kesişti. İnsandan yana olan bir tavrın etrafında buluşuyoruz. Sohbetimize muhatap aradığımız süreçte, okumanın insan hayatındaki önemini bildiğimiz için bir okuma etkinliği düzenliyoruz.

Okursanız düşünürsünüz.
Okursanız karşı çıkarsınız.
Okursanız yazabilirsiniz.

Çünkü okumayan yazamaz, yazarsa da sığ ve yavan olur.
Eylül ayı etkinlik program broşürlerimizi Dıgıl Sanat’tan ve kitapevlerinden temin edebilirsiniz.

İlk üç etkinlik 10 – 11 – 12 Eylül 2011 tarihlerinde saat 19:30 da gerçekleştirilecektir.

Direngen okuma atölyesi olarak 11 EYLÜL 2011 PAZAR, SAAT: 19:30′da orada olacağız, katılımlarınızı bekliyoruz…

 

okuma33 direngenokuma

YORUM YAZ


6 Mart 2017 Pazartesi, 05:40
Artie

Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that aumitatocally tweet my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.