toplu blog ortamı

Gitme Be Gitme!.. / Gökhan Sezğin / Kültür Sanat

Gitme Be Gitme!..

Gidişine alışamaz bu Çorlu… Yani beni boş ver, o kadar önemli değilim bende Çorlu özleyecek seni be. Yani ben o kadar mühim değilim de Belediye önünde ki kuşlar kalacak çaresiz. Ne yem atanı olacak nede sevgi vereni. Yani ben o kadar üzülmemde Heykel Meydanı bomboş kalacak senin gidişinle be. Ne hızlı adımlarla yürüyüşün olacak, ne kahkaların çınlayacak.

Ben pek fazla yıkılmam gidişinle de, Karadağ, Reşadiye, Şen Mahalle ve Çorlu’nun mahalleri yas tutacak gidişinle be. Hani benim için hiç sıkıntı yok gitmende. Git istediğin yere fakat Gölbaşı, Cumhuriyet Parkı yetim kalacak be. Gidişine bir gram üzülmem oysa ama yas tutacak Çorlu gidişinle. Ne güneş açacak, ne yollardaki çiçekler canlanacak be. Bana koymaz gidişinde Çorlu, Çorlu çok özleyecek seni be…

Gitme kal bu şehirde. Gidişine ben pek üzülmem desem de yalnız bırakma beni kocaman bir ilçenin derinliğinde. Sana söz…! Binlerce kez hem de. Çıkmam karşına, rahatsız olduysan havayı bile telaffuz etmem oysa. Hem hayallerimden de vazgeçerim gitmezsen, yani burada kalırsan rahatsızlık vermem sana hiçbir şekilde.

Yani lafın kısası GİTME BE GİTME…

Gökhan Sezğin

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.