toplu blog ortamı

Sen Benim Ölen Sevgilimsin / Ezgi Dursun / Kültür Sanat

Sen Benim Ölen Sevgilimsin

Gözlerime bak! Duyuyor musun söylediklerini? Sana bakmak istiyorlar. Saçlarımın titreşimini izle, ezik büzük duruyorlar. Burnunun onların içinde kaybolmasını istiyor, saçlar. Yatağın arkamda kalan boşluğu varya hani senin cüssen kadar. Yorganın altından bir kol belime dolanıp eliyle göbeğimi tuttuğun zamanı istiyor. Tabi ki bunlar olmuyor. İstenenler olmuyor. Özlenenler olmuyor. Beklentiler olmuyor. Yani birşey olmayınca olmuyor.

Sen ne yapıyorsun bilmiyorum ama başımı yastığa ne zaman bıraksam benim aklıma sen düşüyorsun. Sonra mesafeler sonra şarap ve oynadığımız saçma oyunlar. Uykum kaçıyor. Seni unutma niyetlerim terk ediyor beni ve senli zamanlara dalıp gidiyorum.

İşte bunlar hep ümit. İçimdeki boşluk nasıl birşeyse yerini hiçbirşey dolduramıyor.
Herşeyi göze alıp yanında olsam diyorum pişmanlık gözümü korkutuyor. Ya geçici birşeyse? Ya özlediğim içinse? Özlem bitince hepsi biterse diyip yerimde sayıyorum. Cesaretim kırılıyor ve zamana bırakıyorum. Bu sefer de zaman alay ediyor benimle saçma bir oyun oynayarak.
Sanki hiçbir şey değişmeyecek gibi geliyor.
Çok benziyoruz seninle; kendimizi arka planda tutan ve yanlış hesap yapan, kendi içinde çırpınan, çözüm varken kullanmayan insanlarız.

Başımın altında omuzun olmayınca uykular rahat değil. Traş bıçağın yokken banyo eksik. Gardolap bir tişörtten fazlasını istiyor benden, veremiyorum. Bir şey yapamıyorum.

Sen benim ölen sevgilimsin.

İyi geceler, nöbetler yada her ne yapıyorsan…

Ezgi Dursun

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.