toplu blog ortamı

Ve ben, tanrı olsam. Cebrail’e fazla mesai yazardım. / Ümit Er / Kültür Sanat

Ve ben, tanrı olsam. Cebrail’e fazla mesai yazardım.

Çikletimin yarısını bölüşecek kadar yakın olmak isterdim sana. Kim bilir belki hatırlamazsın bile şimdi beni. Fakat suç sende değil, bende. Ben anlayamadığım yabancı şarkılar dinledim hep, sırf müziği hoş geliyor diye. Oysa Tanju Okan’ın sesi daha güzel. Gizli gizli, uzaktan doğru seyrederdim seni, film izler gibi. Ayakkabının bağı çözülse korkardım düşecek diye. Oysa ayakkabından bile saatlerce hayaller kurabilirdim geceleri. Sen benim için gitarımın bam teli, saatimin akrebiydin. Oysa ben, sonradan fark ettim kendi yerimi. Ben sende; okuduğun kitabın ön sözüydüm sadece.

Çikletimin yarısını bölüşecek kadar sevmek istedim seni. Yürürdüm bazı günler arkandan, takip edercesine. Ve ben o fukaralıkta bile, sigaramı tersten yakardım, seni izleyeceğim diye. Sağlığa zararlıdır sigara! Dikkat edin, ölürsünüz! Ölürüz! Öleceğiz! Ben ölmek istiyorum şimdi en çok. Ecelimi beklemek istemiyorum. İntihar etmek istiyorum. Böyle yüksek bir yerden kendimi aşağıya bırakmak. Son saniyelerimde uçtuğumu bilmek istiyorum. Kendimi tanrı gibi görmek istiyorum. Ve ben, tanrı olsam. Cebrail’e fazla mesai yazardım.

Ümit Er

YORUM YAZ


7 Mart 2017 Salı, 03:10
Jonalyn

Definitely this blog is very informative and neatly designed.Really you’ve motivated me strongly in my new project by this article.As a constant reader of your blog I want to tell you that your writing skills are superb.VA:F [1e._1791161]pl.ase wait…