toplu blog ortamı

Yasak Kitap Çıktı / Deniz Faruk ZEREN

Yasak Kitap,

Deniz Faruk Zeren’in ilk öykü kitabı. Uzun yıllara yayılan yazma uğraşının sonucunda ortaya çıkan Yasak Kitap’la Zeren; kısa öykünün sınırsız olanaklarıyla görünmeyeni görmeye, duyulmayanı duymaya, göstermeye ve duyurmaya ugraşıyor. Yanıbaşımızdan sessizce gidenleri, sessizce dönenleri yazıyor; çocukluğu, gencligi, arayışı, insana, hayata ve kavgaya dair yalın halleri yazıyor.
Kitaptan; “Şimdi burada, bu karanlık ve soğuk odada akıbetimi bekliyorum. Bana ne yapacaklarını umursamıyorum. Çünkü biliyorum milyonlarca nüsham şimdi dağlarda, köylerde, işçi evlerinde, öğrenci zulalarında, hapishanelerde iştahla okunuyor ve ben iyi kötü işimi yaptım. Rahatım. Ama bizim oğlanın acı çığlıklarını duydum dün gece. Satır satır parçalandım. Yanında olup ona, merak etme, biz, sen ve ben milyonlarcayız demek isterdim ama o zaten biliyor bunu. Ah keşke şöyle dile gelip şu adamlara hadlerini bildirebilsem…
Neler neler derdim onlara…”

YASAK KİTAP, Deniz Faruk ZEREN
Patika Kitap, 2014, 152 sf.

yasakkitap

YORUM YAZ


6 Mart 2017 Pazartesi, 05:43
Trisha

> that if any questions were asked about Mr. obama's eligibility, then the devices would be detonatedAnd you really think the FBI would just sit idly by and not search for and FIND those devices? *duh*No, the explanation must be more complicated, or more sinister, than that.Something like "a two component poison, one component of which has already been administered to all of us via water or food, and the other threatened to be released un.s;s..l&quote. Y'know, something that cannot be prevented by ordinary human means.