toplu blog ortamı

yazar yazmış, yazan yazmış bunları / Mustafa Özyurt

yazar yazmış, yazan yazmış bunları

dün bir romanda okudum seni, iskelenin yanında bir bankta saçlarını rüzgara taratıyordun. yanında yerden bitme bir göt oğlanıyla karşıdan karşıya geçtin. liseye giden bir çocuk gördü sizi, cebindeki falçatayla bileklerine seni yazdı, haberin yok muydu tüm bu olanlardan? gözlerini kısıp kısıp güneşe kafa tutuyordun, evinizin terasından, yazar yazmış bunları. sana dürüstlük hediye edenlere, sen kalbinin tezgahından büyük yalanlar ikram ettin. yazan yazmış bunları. bugün bir adamın sigarasının dumanından çıktın aniden, bir kızın tekilasının limonundan sonra düştün yere…
şimdi ise çay bardağımın içindeki şekere cilve yapıyor gözlerin.
saat sabahın beşi, niye uyumadın? bu sefer kim üzdü seni? gözlerinden koptu kopacak fırtınalar, kim kışkırttı seni böyle? sahi beni tanıyor musun ki? nerede olduğumu nasıl biliyorsun? neden takip ediyorsun beni?
biliyor musun, biliyorum her şeyi…
bir vatan hainine kalbinde yardım ve yataklık ettiğini! şimdi Nazım Hikmet’ten ne farkım var ki benim, şair olması dışında. bu zamana kadar, beni alkoliğim ve sigara bağımlısıyım diye terk ettiğini düşündüm hep. çok mu zordu benden daha temizini bulabilmen, istesen ben bile yardımcı olurdum sana. saçlarını tarar hatta tırnaklarına oje sürerdim, bütün bunları bir göt verenin tekine aşık olma diye yapardım aslında. senin için kolay tabii şarkılardan selam verip sonra hiç konuşmamış gibi gitmek. senin Müjgan’dan bir farkın olsun istiyorum çok mu!?
Nereye gitti, dediklerinde dostlarım, paraya gitti demek istemiyorum…

Mustafa Özyurt

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.